19th Ave New York, NY 95822, USA

Hakkımızda

Hakkımızda

UG Tarım, topraktan son tüketiciye doğal atıştırmalık üretimi ile dünyaya açılma hedefi ile kurulmuştur.

UG Tarım, ileri teknolojiye sahip olan üretim tesisinde meyve-sebze dehidrasyonu yapmaktadır. Bölgesinde beyaz ve mavi yaka istihdamı sağlamakla birlikte, üreticiden temin etmiş olduğu taze ürünleri işleyerek nihai tüketiciye ulaşacak katma değerli üretim gerçekleştirmektedir. Tarım/Sanayi entegrasyonu ile yola çıkarak yapmış olduğu üretimlerle gerek bölge gerekse ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Adana-Antalya hattındaki eşsiz topraklarda üretilen yüzlerce çeşit meyve ve sebzelerin dünya pazarında yüksek dayanıklılık ve yüksek katma değer ile yer alması amacıyla 2020 yılında kurulmuştur. Hammaddesi olan taze meyve ve sebzelerin üretiminden tüketiciye kadar olan dikey entegrasyon hedefini benimseyen bölgesindeki örnek ve öncü kuruluş olmuştur.

Mersin ili Erdemli ilçesinde bulunan fabrikasında üretim alanı, soğuk hava depoları, kalite-kontrol laboratuvarı ve Ar-Ge bölümleri yer almaktadır. Sürekli ve düzenli olarak üretim sürecinde takibini sağladığı hammaddelerin teminini yaparak, soğuk hava depolarında muhafaza etmekte, kalite-kontrol süreçlerinin akabinde hammadde üretime kabul edilerek üretim başlamakta, nihai olarak kurutulmuş ürünleri el değmeden kontrollü hava ile paketlemektedir. 600 tonluk soğuk hava deposu ile aylık 350 ton yaþ-meyve sebze üretim kapasitesine sahip olup, yaklaşık 40 ton kuru meyve-sebze üretimi gerçekleştirmektedir.

UG Tarım yapmış olduğu üretimi uyguladığı üretim sistemi ile belgelendirmiş ve kalitesini FDA, ISO 9001, ISO 22000 ve HELAL sertifikaları ile tescillemiştir. Şirketimiz sektörde söz sahibi yetenekli, genç ve dinamik kadrosu ile hedeflerini başarmak üzere emin adımlarla ilerlemektedir.

Misyon

Kurutulmuş meyve-sebze alanında; başta Avrupa ve Amerika kıtası olmak üzere yurt dışı müşterilerine, üreticiden tüketiciye uzanan tarım/sanayi entegrasyonunu gerçekleştirerek yenilikçi, katma değeri yüksek, sağlıklı ve uzun ömürlü atıştırmalık gıda üreterek marka bilinirliğini uluslararası pazarda artıran bir gıda üretim şirketi olmak

Vizyon

Kuruluşundaki amaçlarını yerine getirerek; küresel pazarda kalitesini kabul ettirmiş, büyümesini sürekli kılan, rekabet gücü yüksek, çözümcü ve güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı bir gıda sanayi şirketi olmak

Sertifikalarımız